👈 فروشگاه فایل 👉

ارائه یک الگوریتم خوشه بندی مبتنی برفازی برای کاهش مصرف انرژی درشبکه های حسگربی سیم

ارتباط با ما

... دانلود ...

ارائه یک الگوریتم خوشه بندی مبتنی برفازی برای کاهش مصرف انرژی درشبکه های حسگربی سیم

دانلود مقاله ارائه یک الگوریتم خوشه بندی مبتنی برفازی برای کاهش مصرف انرژی درشبکه های حسگربی سیم

چکیده مقاله:

امروزه شبکه های حسگر بی سیم بسیار مورد توجه محققیق قرار گرفته است و بزرگترین چالش آنها در این زمینه محدود بودن انرژی حسگرها می باشد. استفاده از باتری های غیرقابل تعویض و محیط هایی که این گره ها در آنجا قرار می گیرند که معمولا غیرقابل تردد می باشد اهمیت این موضوع را دو چندان می نماید. در این مقاله ما سعی نموده ایم با استفاده از محاسبه نرمی چون منطق فازی، محاسبات سخت و پیچیده ای را که موجب مصرف بیش از حد انرژی نودها می گردد را کاهش دهیم و با استفاده از پارامترهای فازی انتخاب سرخوشه را انجام داده و نیز از درختی با هزینه کمینه برای مسیریابی درون خوشه ای به حفظ انرژی نودها کمک کرده و نیز برای تجمیع داده از تکنیک iDSC یا همان کدینگ منبع توریع شده استفاده گردیده است که در نهایت تمام این تکنیک ها منجر به افزایش طول عمر شبکه گردیده است. الگوریتم ارائه شده i i FCMCT نام گرفته است که نتایج شبیه سازی افزایش طول عمر را نشان می دهد.

کلیدواژه‌ها:

شبکه های حسگر بی سیم، مسیریابی، خوشه بندی، منطق فازی، طول عمر شبکه، مصرف انرژی

در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.

برای بار اول: (جواهریان, مریم و ابوالفضل طرقی حقیقت، ۱۳۹۲)

برای بار دوم به بعد: (جواهریان و طرقی حقیقت، ۱۳۹۲)

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق نظریات سازمان و مدیریت نوین مبانی نظری سرمایه انسانی مبانی تئوری انفجار مقاله بررسی تاریخچه و محصولات كارخانه پارس متال پایان نامه كشف و شهود در پنج كتاب - اللمع، اسرارالتوحید، رساله قشیریه، كشف المحجوب، تذكره الاولیاء