👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله استرس چیست و راه های مقابله با آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقاله استرس چیست و راه های مقابله با آن

مقاله استرس چیست و راه های مقابله با آن در 20 صفحه توضیح داده شده و دارای فهرست می باشد

مقاله استرس چیست و راه های مقابله با آن

این مقاله در 20 صفحه تهیه و تنظیم شده است 

 

فهرست :

مقدمه

استرس چیست؟

تعریف لغوی استرس

خلاصه

به بیان دیگر:

چه عواملی استرس ایجاد می‌کنند؟

باورهای نادرست

برخی از رایج‌ترین باورهای غیرمنطقی عبارت‌اند از:

شیوه‌های تعدیل استرس

آگاهی از استرس

ارزیابی مجدد شرایط

پذیرش و جایگزینی

حمایت اجتماعی

فنون مدیریت زمان

راه های مقابله با استرس

 

مقدمه

استرس یکی از مهم‌ترین علل بروز اختلالات جسمی و روانی است؛ بررسی‌های گوناگون نشان دهنده این است که 70 تا 90 درصد بیماری‌ها با استرس ارتباط دارند؛ فهرست بیماری‌های ناشی از استرس، سرطان، بیماری قلبی، آسم و میگرن را در برمی‌گیرد. 

علل فیزیکی محیطی و اجتماعی استرس را اصطلاحاً عوامل استرس زا گویند؛ برخی استرس را پاسخ غیراختصاصی بدن به هر موقعیتی می‌دانند که نیاز به سازگاری داشته باشد؛ خواه موقعیت خوشایند باشد (ارتقای شغلی) و خواه ناخوشایند (اخراج ازکار)؛ البته یافته‌های جدید نشان می‌دهد که بین استرس ناشی از موقعیت مطلوب و نامطلوب تفاوت‌های فیزیولوژیک وجود دارد.

استرس با سلامتی و عملکرد ارتباط دارد؛ مقادیر کم آن موجب بهبود سلامتی و عملکرد می‌شود و مقادیر زیاد آن سلامتی را به خطر انداخته و عملکرد را دچار اختلال می‌کند.

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری حمل و نقل، اتوبوس تندرو، بی آر تی، پارکینگ، ایستگاه مقاله وظیفه کنترل در مدیریت نمونه سوال مبانی امور مالی و تنظیم بودجه کد درس - 1221016- 1211358 گزارش کاراموزی روش تولید بوش سیلندر اتومبیل پایان نامه بررسی رابطه ی هوش هیجانی با عزت نفس در افراد مبتلا به اعتیاد در بین زنان و مردان