👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق بررسی تولید و پرورش قارچ خوراکی (صدفی و دکمه ای)

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق بررسی تولید و پرورش قارچ خوراکی (صدفی و دکمه ای)

تحقیق بررسی تولید و پرورش قارچ خوراکی (صدفی و دکمه ای)

تحقیق بررسی تولید و پرورش قارچ خوراکی (صدفی و دکمه ای)

 

مقدمه

با توجه به رشد روز افزون جامعه بشری و محدودیت منابع تولید و تغییر درزندگی انسان نیازهای بشر نیز دست خوش تغییر قرار گرفته است،این تغییرات شیوه های سنتی تولید را هم تحت الشعاع خود قرار داده است تا بشر بتواند پاسخگوی انبوه نیازهای روز افزون خود باشد.  با توصیه سازمان بهداشت جهانی ((WHO و سازمان بین المللی خوارو بار کشاورزی FAO)) ،در کشورهای در حال توسعه برای تامین نیازهای غذایی و بالا بردن سطح اشتغال،کشت محصولات کشاورزی به روش گلخانه ای مورد حمایت این سازمان قرار گرفته است در این میان پرورش قارچ خوراکی با توجه به انواع روش های کشت آن در شرایط متفاوت ، کوتاه بودن دوره پرورش آن و ارزش های غذایی این محصول و فرآورده های آن پرداختن به آن از

صرفه اقتصادی نیز برخوردار می باشد.

تقسیم بندی قارچ:

1.قارچ ها را بر اساس  ارزش مصرفی آن ها به سه گروه تقسیم می کنند

1-قارچ خوراکی       2-قارچ سمی     3-قارچ دارویی

1-قارچ های خوراکی:

از دیر باز خوردن قارچ بین ملل مختلف مرسوم بوده است هر منطقه ای یک یا چند نوع قارچ خوراکی ر ا که به صورت خودرو تنها در ایام محدودی از سال در آن منطقه رشد می یافته شناختند و مورد استفاده قرار می دادند. اما با گذشت زمان انسان ها توانسته اند قارچ ها را پرورش دهند و از آن به عنوان یک ماده غذایی ارزشمند در طول سال استفاده کنند. امروزه گونه های مختلفی از قارچ های خوراکی توسط انسان شناخته شده و به پرورش آنها می پردازند.مانند:قارچ صدفی،دکمه ای،کوپرینوس،گوش چوب،شی تاکد و قارچ جنگل،...

امروزه انسان برای استفاده بیشتر از قارچ خوراکی با موفق شده است که گونه های مختلف آن را در محیط های مصنوعی (گلخانه ای)پرورش دهد.

2-قارچ های دارویی:

بعضی از انواع قارچها به واسطه خاصیت دارویی ای که دارند در صنعت داروسازی مورد استفاده قرار می گیرند.

رتین retine) ) یکی از ترکیبات ضدسرطانی است که در این ماده در گونه ای از قارچ وجود دارد و از آن برای ساخت داروهای ضر سرطانی استفاده می شود. برای تولید پنی سیلین که برای مبارزه با بیماریهای عفونی مورد استفاده قرار می گیرد از گونه های از قارچ ها که دارای مواد آنتی بیوتیک هستند استفاده می شود.

3-قارچ های سمی:گروهی از قارچ ها دارای سم همولیتیک می باشند که در صورت مصرف کردن آن ها مسمومیت های خطرناک را ایجاد می کند تاثیر این سموم د رانسان به سه صورت می باشد.

1-قارچ هایی که بر روی سیستم عصبی انسان اثر می گذارند:

قارچ آمانیتا موسکاریکا قرمز یا زرد از جمله قارچ های مخدر می باشند که برسیستم عصبی انسان اثر می گذارند و توهم زا می باشند. گونه ی دیگری از قارچ ها که در انسان حساسیت به الکل ایجاد می کنند که اگر همراه با الکل مصرف شوند کشنده می باشند مانند قارچ کوپرینوس ((coperinus و مورچلا (morchellu)

2-قارچ هایی که باعث از بین رفتن سلولها می شوند:

این قارچ به گلبولهای قرمز خون آسیب می رسانند مانندقارچ آمانیتا فالوئید.

3-قارچ هایی که بر روی دستگاه گوارش انسان اثر می گذارند.

قارچ صدفی«pelurotus ostreatus»

تاریخچه کشت قارچ صدفی در ایران و جهان:

قارچ صدفی پلوروتوس استراتوس برای اولین بار در سال 1900 میلادی در جهان توسط انسان مورد کشت وپرورش قرار گرفت. کشت و پرورش این قارچ د رایران برای اولین بار توسط دکتر مصطفوی یکی از کارشناسان دفع آفات و زراعت کشاورزی در سازمان تحقیقات کشاورزی در اوین کشت و پرورش داده شد.

 

 

2.آشنایی با قارچ صدفی

قارچ صدفی قارچی مقاوم است. کشت وپرورش قارچ صدفی در مقایسه با سایر قارچ ها کم هزینه و ارزان است و می توان آن را در مقیاس کوچک و کارگاهی کشت کرد.قارچ صدفی از جمله قارچ های خوراکی است که در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد مطلوبی دارد. راندمان بیولوژیکی این قارچ صد در صد می باشد که از نظر میزان تولید حداکثر میزان تولید محصول به این گونه قارچ می باشد.15 تا 35 درصد وزن خشک قارچ صدفی را پروتئین های اصلی و ضروری تشکیل می دهد علاوه بر پروتئین این قارچ دارای مقادیر قابل توجهی اسید آمینه آزاد می باشد.کربن و نیتروزن دو عنصر حیاتی برای قارچ می باشد قارچ ها کربن مورد نیاز خود را از مواد تشکیل دهنده سبز و نیتروژن را از مواد به دست می آورند.قارچ صدفی جزء توانایی تجزیه کردن مواد را دارد و می تواند از طریق تجزیه کردن مواد بستره ای مواد غذایی خود را به دست آورد که به این گروه از قارچ پروتروف یا تجزیه کننده اولیه می گویند.

قارچ صدفی یه رنگ های سفید،خاکستری ، آبی، طلایی،صورتی و ... وجود دارد.یکی از ویژگیهای این نوع قارچ این است که توانایی تولید مواد ضدنماند را دارد.

مشکلاتی که در پرورش قارچ صدفی وجود دارد:

1-این قارچ زود فاسد می شود  و نمی توان آن را پیش از چند روز نگهداری کرد.

2-به علت پخش گسترده اسپورهای قارچ در فضای سالن کشت و پرورش سلامت کارگرانی را که به اسپورها حساسیت دارند به خطر می افتد.

3-حشرات زیادی به سالن پرورش قارچ صدفی جذب می شوند.

                                   « انواع قارچ های صدفی»

1-پلوروتوس فلوریدا:یکی از قارچ های پر محصول می باشد که ساقه ی آن چون نرم است قابل استفاده می باشد اندازه کلاهک آن کوچک است بین 3 تا 5 سانتی متر شکل ظاهری آن شبیه پلوروتوس استراتوس است و مهمترین اختلاف این دو گونه نیاز حرارتی یک فلوریدا برای اندام زایی است.

2-پلوروتوس استراتوس (صدف درخت):این گونه از قارچ صدفی نسبت سایر گونه ها در برابر سرما مقاوم تر است و یکی از بهترین گونه های صدفی می باشد و به نام های قارچ صوفی،تپه صدفی،صدف درخت و حصیری شناخته شده است.کلاهک آن ابتدا محدود بوده به تدریج که قارچ رشد می کند از میزان  تحدب آن کاسته می شود و در نهایت پهن می گردد.پلوروتوس استراتوس ماده ای به نام لواستانین تولید می کند از این ماده برای کنترل کلسترول خون استفاده می شود.

3-قارچ صدفی خرمایی:به نام های هندی و خرما نیز معروف است، کلاهک آن ابتدا محدب و یا رشد قارچ پهن می شود رنگ آن سفید مایل به خاکستری است این قارچ دارای 14 تا 27 درصد پروتئین،2درصد چربی،51درصد وزن خشک آن کربوهیدرات دارد.

4-قارچ صدفی سالمون:این گونه به نام های صورتی ،ژاپنی،توت فرنگی و فلامینگو نیز نامیده می شود و رنگ آن صورتی است و دارای طعم خوبی می باشد و دمای 27 تا 29 درجه سانتی گراد برای پرورش آن مناسب می باشد و به شکل قیف باز است.

5-قارچ صدفی طلایی:این قارچ به رنگ زرد و لیمویی است در حالت خام طعم تلخ و تند دارد پس از بخت بوی گردو می دهد .بسیار ترد و شکننده است و حمل و نقل آن بسیار مشکل می باشد این قارچ می تواند دمای بالا را تحمل کند اگر دما از 18 کمتر باشد اندام باردهی قارچ ظاهر نخواهد شد. این قارچ برای درمان تورم ریه مفید می باشد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت نحوه پیاده سازی استانداردها و الگوهای مصرف در سازمان ها پاورپوینت آشنایی با امواج مقاله تأثیر فعالیت عصبی سمپاتیك و كته كولامین‌‌ها روی نورون‌‌های آوران اولیه مقاله بهبود پاسخ دهی به داروهای ضد درد پایان نامه بررسی امكان ساخت تخته خرده چوب از كاه گندم و تراشه روكش راش