👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق حرکات اصلاحی درمانی و ناهنجاری های اكتسابی دستگاه استخوانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق حرکات اصلاحی درمانی و ناهنجاری های اكتسابی دستگاه استخوانی

تحقیق حرکات اصلاحی درمانی و ناهنجاری های اكتسابی دستگاه استخوانی

حرکات اصلاحی درمانی و ضعفها و ناهنجاری های اکتسابی دستگاه استخوانی

مقدمه :

موضوع مورد مطالعه در حرکات اصلاحی و درمانی ،بررسی ضعفها و ناهنجاری های اکتسابی دستگاه استخوانی ،عضلانی و مفصلی افراد جامعه است.

این ناهنجاریها عموما به دلایلی چون عادات حرکتی نامناسب ،فقر حرکتی ،شرایط نامناسب محیطی و با مشخصه تدریجی بودن، بویژه در دوران کودکی و سنین رشد ، بروز کرده است . این اختلالات هنوز آنقدر شدت نیافته اند که مشکلات جدی برای فرد مبتلا ایجاد کرده او را به دست جراح ارتوپد بسپارند یا او را ناگزیر از استفاده از وسایل کمکی و انواع بریسها و پروتزها نمایند و عنوان بیمار به فرد اطلاق شود.

...

ملاحظات اصلاحی و درمانی  ، مهمترین اقدام در زمینه اصلاح عارضه، حذف آدات غلط و اتخاذ وضعیت صحیح در نشستن ، راه رفتن ، ایستادن و خوابیدن است .

سپس انجام دادن تمرینهای موثردر حفط راستای طبیعی فقرات گردنی و پشتی بر حفظ دامنه سر و گردن در تمامی جهت ها .

نمونه تمرین های کششی :

1-    به پشت بر روی زمین دراز بکشید ، در حالی که چانه رابه طرف سینه می برید سررا به پائین فشار دهید تا از انحنای گردنی کاسته شود .

...

👇محصولات تصادفی👇

مقاله نقش مذهب در بهداشت روان تحقیق مقایسه ازدواج ادیانی (اسلام و مسیحیت) مقاله ترجمه خط تلفن قرمز (گیل بلیج) پایان نامه بررسی نقش آموزش از راه دور در توسعه نیروی انسانی بررسی توزیع فلزات منگنز (mn) و روی (zn) دریاچه شورابیل و خاک اطراف آن