👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نقد و بررسی مسجد امام اصفهان(مسجد مهدیه)

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نقد و بررسی مسجد امام اصفهان(مسجد مهدیه)

پاورپوینت مسجد امام اصفهان

پاورپوینت مسجد امام اصفهان

عنوان :نقد مسجد امام اصفهان

معروف به: مسجد مهدیه، مسجد المهدی، مسجد جامع عباسی، مسجد سلطانی جدید، مسجد شاه

موقعیت: ضلع جنوبی میدان امام

سال تاسیس: 1020 هجری (دوره شاه عباس اول)

معمار: استاد علی اكبر اصفهان و ناظر ساختمان محب علی بیك الله

خطاط: علیرضا عباسی، عبدالباقی تبریزی، محمد رضا امامی، محمد صالح امامی

در منتهی الیه جنوبی میدان امام مسجدی برپاست که نمونه ارزنده ای از معماری قرن 11 هجری به شمار می رود. ساختمان مسجد در سال 1019 هجری برابر با 1611 میلادی شروع شد و در سال 1038 هجری برابر با 1629 میلادی به پایان رسید. این مسجد به عنوان یک بنای عمومی برای استفاده مردم ساخته شد.

با ظهور دین اسلام و گسترش آن بناهایی برای مراسم نیایش و پرستش خدای یگانه به نام مسجد یا جای سجده بر پا شد. طی تاریخ مسجد غیر از نقش دینی کاربرد های اجتماعی و سیاسی نیز یافت . اولین مسجدی که در زمان پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) ساخته شده بود محل نیایش و رسیدگی به امور مسلمانان گردهمایی ها و تصمیم گیری های اساسی زمان خود بوده اند. بنای مسجد در آن زمان بسیار ساده بود ولی کم کم معماری مساجد روندی تکاملی را پیمود.

فضاهای زیادی به مساجد اضافه شد مانند پبش ورودی هشتی ، رواق ، انواع صحن ها ، شبستان ها ، گند خانه و ایوان . همچنین عناصر معماری مثل گنبد، مناره و گلدسته . هنرمندان و معماران در ساخت مساجد تمام هنر خود را به کار گرفتند و تحولی در تزئینات و مصالح آن بوجود آوردند . به این ترتیب بهترین فضای اجتماعی ، سیاسی ، عبادی شکل گرفت.

مسجد امام به عنوان یک نشانه شهری با بنای شاخص در بافت پیرامون خود حضوری یگانه و شاخص دارد. اولین عنصر این مسجد وردی است.

گنبد عظیم مسجد 52 متر، ارتفاع مناره های داخل آن 48 متر و ارتفاع مناره های سر در آن در میدان امام 42 متر است

 

👇محصولات تصادفی👇

دانلود فصل چهار سیستمهای اطلاعات مدیریت رضائیان، ساختار مفهومی اطلاعات پاورپوینت اصول تصفیه آب و پسابهای صنعتی 257 اسلاید شاخت و درمان اختلال اضطراب و فوبیای اجتماعی تحقیق نگرشی موضوعی در تصاویر شعری دیوان فرخی سیستانی گزارش كارآموزی (تاریخچه شركت تهران همبرگر- فرآورده‌های گوشتی مام)